hakkimizda

Plants are the sunshine of life.

Plantbox, mimari birikimini artık bitkiler dünyasında kullanma kararı alan bir mimarın eşliğinde kutu kavramı irdelenerek hayata gelmiştir. Kutu kelimesi genel anlamıyla ‘ bir şeyin saklanması veya diğerlerinden ayrılması için sınırları belirlenmiş ve genellikle kapatılmış alan’ olarak tanımlanır. Mimarın görevi ise, insanların mekansal ihtiyaçlarını içine alacak kabı, kutuyu yaratmaktır. Bu fikir neredeyse tüm mimari projelerin mekan kurgusunda ve düzeninde ele alınan en önemli olgulardan biridir.

Plantbox ailesi olarak, bu mimari bakış açısı ile mekansal ihtiyaçları bitkiler dünyası filtresinden geçirerek, bu fikri yansıtan tasarımları kullanıcıya ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bunu yaparken de araç olarak yine kutunun kendisini kullanıyoruz. Kutuların içine doğal hayattan, bitkiler dünyasından bir parçayı sığdırarak, bunu yaşama ve çalışma mekanlarına taşımanın hayat kalitesini artıracağını düşünüyoruz. Amacımız şehir insanında doğa ile kaybedilmiş olan bağın tekrar kurulup bununla ilgili farkındalık oluşturulmasını sağlamaktır.

Bir kutu çizmekle başladı her şey!

Bitkileri insanların hayatlarına dahil etmeyi ve bitkiler için özenle tasarlanmış ürünler sunmayı hedeflerken; tasarlanan ürünlerle bitkileri insanların hayatının bir parçası haline getirmek, insanları bitkilerle yaşam konusunda bilgilendirip onlara bitki sahibi olmanın ve bakımını üstlenmenin deneyimini edindirmek için çalışıyoruz.

Plantbox ürünleri kutular içinde size doğru yola çıkmaya hazırlar!

Bu anlamda Plantbox bitki yetiştirme ve bakımı konusunda bilgi ve deneyimin paylaşıldığı bir platform; düzenlenen atölyelerle ve toplantılarla şehir yaşamından bitkilerin yeşil dünyası aracılığıyla uzaklaşmak için kullanılan yaratıcı bir mekandır!