1 Kokedama / Aylık – Kokedama Abonelik Kutuları

Kokedama bir Japon bonsai stilidir. Yaşamda sadeliğin, yaşanmışlığın gücüne inanan ve kusurların güzelliğine vurgu yapan Wabi-Sabi felsefesini yansıtan bu stil ile oluşturduğumuz kokedamalara sahip olmak için 1-3-6 aylık abonelik seçeneklerinden birini satın alabilir ya da bir yakınınıza hediye edebilirsiniz.

 

Böylece her ay farklı bitkilerle hazırlayacağımız kokedamalar kapınıza gelir ve size sunduğumuz sergileme teknikleri ile yaşam alanlarınızda bir ‘kokedama’ köşesi oluşturabilirsiniz!

 

ABONELİK NASIL ÇALIŞIR?

Plantbox’ ın sizin için hazırladığı kutularda, abonelik süresi boyunca her ay sürpriz bitki ve/veya bitkiliğine sahip olursunuz! Tüm bunların yanında aboneliğin sunduğu avantajlardan faydalanabilir, bitkiler dünyası ile yakın ilişki kurabilirsiniz.

ABONELİK AVANTAJLARI NELERDİR?

Ücretsiz kargo,
Bitkiler hakkında bülten paylaşımları,
Diğer aboneler ile tanışma etkinlikleri,
Web sitesi üzerinden alışverişte (1 kez kullanımlık) %10 indirim kuponu,
6 aylık aboneliklerde 1 sene süresince 1 kez kullanılmak üzere herhangi bir atölyemize ücretsiz katılma hakkı.

ABONELİK ÖDEMELERİ NASIL TAHSİL EDİLİR?

İlk satın alım tarihinden itibaren tanımlamış olduğunuz kartınızdan abonelik süresi boyunca her ayın 5 ile 10′ u arasında tahsil edilir.

Hayat bitkilerle daha güzel !

 290,00 860,00

1 Aylık
3 Aylık
6 Aylık
Add to wishlist
Stok kodu: Yok Kategoriler:

KOKEDAMA NEDİR?

Kokedama bir Japon bonsai stilidir. Kokedama kelimesindeki “koke” yosun, “dama” ise top demektir. Orjinalinde yalnızca bonsai ağaçları içindir; günümüzde kök yapısı uygun olan tüm bitkilerle birlikte kullanıldığı görülür. Uygun bitkilerin köklerini dışarıda bırakmadan, toprağa şekil verilerek kökler kaplanır. Daha sonra dışı sphagnum yosunu ya da canlı yosun ile sarılır, ip yardımıyla yosundan oluşan top sabitlenerek tamamlanır.

KOKEDAMA BAKIMI HAKKINDA

Kokedamanızda kullandığınız bitkiye göre, bakım talimatları ve sulama sıklığı değişecektir. Çoğu kokedama bitkisi güneş ışığına direkt maruz kalmayan aydınlık ortamı sever. Kokedamanızın suya ihtiyacı olduğunu ağırlığından anlayabilirsiniz. Bu bitkiler genel olarak yaz aylarında haftada 1, kış aylarında ise 2 haftada bir su ihtiyacı duyarlar.

Abonelik Periyodu

1 Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık

Kutu Ebatı

21x21x14 cm

İçindekiler

1 adet sürpriz kokedama
1 adet sürpriz bitkilik
Kokedama bakım kartı

Kargo

Sadece İstanbul içi gönderim yapılır. Siparişiniz 2-3 iş günü içerisinde kargoya verilir.